گرانترین کیف دستی های زنانه – قسمت اول

 

کیف ها در این روزگار جزو ملزومات خانم ها شده است. آن ها همیشه در مدل ها، شکل ها، رنگ ها، قیمت ها و اندازه های مختلف وجود دارند. گاهی در حالی که در خیابان های شمال شهر قدم می زنید یا به مراکز خرید لاکچری، مانند سجاد یا دبنهامز، می روید پشت ویترین مغازه ای کیفی دستی را می بینید که آن قدر چشمگیر است که واقعا مجبورتان می کند بایستید و به آن نگاهی بیندازید.

در مرکز خرید شهر گشتی زدیم و چندنمونه از این کیف های رویایی را پشت ویترین ها مشاهده کردیم. اغلب شرکت رولف رولن را با پیراهن های کشی ای که معمولا افراد موقع اسب سواری می پوشند می شناسند، ولی مدل کیف «ریکی»، محصول جدید این شرکت، آن قدر نفیس است که نمی توانید از آن چشم بردارید. فروشنده برایم توضیح می دهد که «ریکی» مدلی است که رالف به نام همسرش نام گذاری کرده است و می توان آن را مجموعه ای از ظرایف و پیچیدگی ها دانست که البته پرکاربرد هم است.

معرفی بهترین برندهای جهان در مجله هوموکالا

از این کیف ها فقط یک عدد پشت ویترین است و معمولا مشتریان خاص آن ها را سفارش می دهند. البته فکر نکنید این ها گرانترین کیف هایی است که می توانید آنجا مشاهده کنید؛ کیف هایی هستند که قیمت شان سه برابر این است؛ مانند کیف «بیر کین» که محصولی از شرکت هرمس است و به نام جین بیر کین، بازیگر سینما، اسم گذاری شده است.

شاید بتوان آن را یکی از بهترین نمونه کیف هایی دانست که ثروتمندی صاحبش را یادآور می شود؛ خانمی که آن را در دست دارد، نه تنها حداقل 30 میلیون تومان برای آن پرداخت کرده است، به خوبی می داند چگونه با آن خودنمایی کند؛ به خصوص اگر مدل محشر آن را که به رنگ صورتی است در دست داشته باشد. کیف «بیر کین» و همین طور مدل غبطه آور قبلی آن، یعنی «کلی» که به نام گریس کلی، بازیگر مشهور سینما نام گذاری شد، هر دو کار دست و ساخت ایتالیا هستند. اجزای سخت افزاری این کیف ها از طلا یا پلاتین درست شده اند که کدر نشوند؛ زیرا عمر این کیف ها بسیار طولانی است. هر زنی آرزو دارد مجموعه ای از کیف های دستی برندهای مختلف را داشته باشد، اما تنها عده ای معدود از ثروتمندان چنین فرصتی را دارند. کمتر زنی را می بینیم که بگوید: «به اندازه کافی کیف دستی دارم، دیگر کیف نمی خواهم.» در عین حال برندهای معتبر کیف هم محصولات خود را در رنگ ها و طرح های متنوعی عرضه می کنند. کیف های برند برای هر مراسمی نیز عرضه می شوند.

در حال حاضر تعدد برندهای کیف زنانه آن قدر زیاد شده است که انتخاب یک برند بسیار دشوار است. هر زنی در زمان خروج از خانه یک کیف دستی به همراه دارد و کسانی هم که نمی خواهند سنگینی آن را روی شانه شان احساس کنند، یه کیف های دستی کوچک روی می آورند. در همین راستا اکنون کیف های «مینودیر» محبوبیت زیادی میان ستاره ها و مشاهیر جهان پیدا کرده اند. برندهای معتبر جهانی نیز امسال نمونه هایی عالی از این نوع کیف را به بازار عرضه کردند؛ اما گران ترین محصولات این برندها را می توان در معدود مراسمی که ستارگان در آن حضور چشمگیر دارند مشاهده کرد.

هرمس

کیف «بایکینگ» تمساحی مات که به یاد جین برکین، خواننده و بازیگر، نام گذاری شده گران ترین محصول این برند است و 120 هزار دلار قیمت دارد. این کیف اسطوره ای به نماد ثروت و مکنت تبدیل شده و یک الماس 10 قیراطی نیز روی بستری از جنس طلای سفید، روی در کیف کار شده است. قیمت فوق العاده این کیف متقلبان را به طمع انداخت و اخیرا دولت کانادا محموله ای شامل 16 هزار نمونه تقلبی از آن را مصادره کرد. مبارزه با کیف های زنانه تقلبی هزینه ای برابر 210 میلیون دلار برای دولت کانادا به همراه داشته است.

هیدل

این کیف «گادینو» که از پوست کروکودیل سفید ساخته شده است 39 الماس دارد که به صورت کاملا هنرمندانه روی گیره هایی از طلای سفید در این کیف کار شده اند. این طراحی فوق العاده را هیلد پالادینو طراح نروژی، انجام داده است. این طراحی که کار خود را در سال 2001 آغاز کرد اکنون در میان چند برند لوکس کیف های زنانه جای گرفته است. کیف های او غالبا در میان گران ترین کیف های جهان قرار داشته است و در فروشگاه های گران قیمتی مانند «برگدورف گودمن» و «هاروی نیکولز» خرید و فروش می شود. اخیرا او علیه فساد استفاده از نیروی کار ارزان در کشورهای در حال توسعه موضع گیری کرد و به همین دلیل طراحی های او معمولا در ایتالیا تولید می شوند.

پایان قسمت اول

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن