چگونه جوراب مناسب استایلم را انتخاب کنم؟ (استایلینگ جوراب)

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چگونه جوراب مناسب استایلم را انتخاب کنم؟

خوش تیپ شدن با اجزای کوچک یک استایل کار سختی نیست، کافی است کمی دقت به خرج دهیم و انتخاب‌های مناسبی داشته باشیم. بعضی‌ها از اهمیت جوراب در استایل‌شان بی خبرند، شاید هم خبر دارند اما نمیدانند این دوقلوهای جذاب را چگونه در استایل‌های روزمره خود استفاده کنند تا بهتر دیده شوند. مقدم بر زیبایی، جوراب ها نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت پاهای ما دارند؛ در واقع اگر این رنگی های به درد بخور نبودند پوست پاهای ما از قارچ و بیماری های پوستی در امان نبود. پس بهتر است بهانه گرما و را کنار بگذارید و بعد از خواندن این مطلب بهترین استفاده را از جوراب‌هایتان داشته باشید.

 • جوراب ساق بلند (بالای زانو) OVER THE KNEE SOCKS

معرفی بهترین های جهان در مجله هوموکالا

 جوراب ساق بلند آیتم مورد علاقه کسانی است که نه اهل جوراب شلواری هستند و نه جوراب هایی با ساق متوسط! نمایش کش جوراب برای خیلی از ما نمای خوش آیندی نیست، پس از آنجایی که ساق این جورابها تقریبا تا نصف ران را میپوشانند، گزینه مناسبی برای استفاده با دامن های کوتاه و میدیوم هستند. معمولا مدل نایلونی یا شیشه‌ای این جوراب ها پرطرفدارترند اما نمونه های ضخیم، بافت دار و طرح دار آنها یک آیتم مرسوم و امروزی است که میتواند به راحتی ظاهر ساده شما را کمی رنگ و لعاب ببخشد. همچنین جوراب ساق بلند ضخیم یکی از مهمترین آیتم های استایل شیک بودن به حساب می آید. در این استایل این جوراب ها یار قدیمی کفش های کانورس هستند، دو آیتمی که با دیدنشان چیزی جز استایل های دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی به یادمان نمی آید. اما اگر میخواهید با این جوراب ها خیلی خوش تیپ تر از این حرف ها باشید به شما پیشنهاد میکنم در فصل سرد این جوراب را روی یک جوراب شلواری نازک بپوشید و خودتان نتیجه را ببینید! بر خلاف جوراب های ضخیم و طرح دار انواع شیشه ای این جوراب ها زنانه و کلاسیک هستند و ظاهر رسمی تری نسبت به انواع دیگر آنها دارند. ترکیب جوراب ساق بلند شیشه ای با پیراهن یا دامن های کلاسیک و زنانه یک استایل رسمی را به وجود می آورد. در حالی که پوشیدن جوراب ساق بلند ضخیم و طرح دار با شلوارک یا دامن های کوتاه جین و کتان شما را برای رفتن به یک دورهمی دوستانه آماده می‌کند.

جوراب ساق بلند (بالای زانو)

 • جوراب ساق بلند (پایین زانو) KNEE HIGH SOCKS

 برخی این جوراب ها را سه ربع هم میشناسند و بدون شک شنیدن  کلمه جوراب سه ربع ما را یاد مادربزرگ‌مان می اندازد که همیشه دامن میدیوم و جوراب سه ربع عضو جدایی ناپذیر بقچه لباسش بود. آنها مانند انواع بلندترشان دو نوع نایلونی و نخی دارند و نکته ای که این جوراب را از نوع بلندترش متمایز میکند نحوه استایلینگ آن است. معمولا این جوراب ها انتخاب مناسبی برای پوشیده شدن با شلوارهای کوتاه هستند. خاصیت این اندازه از جوراب این است که وقتی با شلوار ست می شوند در هنگام نشستن و بالا رفتن شلوارتان ظاهر شما را یکدست نگه می دارد. همچنین در اینجا هم جوراب شیشه ای ظاهری رسمی و جوراب نخی استایل راحت تری به وجود می آورد. به غیر از شلوارهای کوتاه، این شلوارک های جین هستند که می‌توانند بهترین ترکیب استایل با این جوراب ها باشند، کافی است آنها را با یک تی‌شرت اورسایز ست کنید.

جوراب ساق بلند (پایین زانو)

 • جوراب نیم ساق CREW SOCKS

جوراب نیم ساق معمولا پرطرفدارتر از بقیه اندازه ها هستند و بیشترین استفاده را در میان تمام جوراب ها دارند. در واقع  جوراب نیم ساق ماموریت خوشتیپ کردن شما را در فصل پاییز بر عهده دارد! انواع رنگی و طرح‌دار آن که چند وقتی است طرفداران زیادی پیدا کرده است، به راحتی میتواند استایل شما را از یکنواختی درآورده و شکل جدیدی به آن ببخشد. این جوراب ها علاوه بر اسنکیرز، برای استفاده با بوت نیز مناسب‌اند. اگر قد شلوار یا دامنتان در پاییز و زمستان خیلی کوتاه است می‌توانید این جوراب‌ها را با یک نیم بوت ست کنید. سعی کنید رنگ جوراب‌تان را با یکی از جزئییات کوچک استایل پاییزی‌تان مثل رنگ گل شال، دکمه پالتو و ست کنید.

جوراب نیم ساق

 • جوراب مچی ANKLE SOCKS

ساق این جوراب ها درست بر روی مچ قرار می‌گیرد و وقتی با کفش پوشیده می شوند تنها قسمت کش بافت آن که روی مچ است بیرون قرار می گیرد. این جوراب ها معمولا مناسب زمانی است که یک شلوار کوتاه انتخاب کرده اید و نمی خواهید کل ساق پایتان با جوراب پوشانده شود و در عین حال می خواهید رنگ و طرح جورابتان نیز در استایلتان تاثیر داشته باشد. همچنین جوراب مچی گزینه مناسبی برای ست شدن با اسنیکرز است و استایل معمول  شما را مدرن‌تر جلوه می‌دهد.

 • جوراب بدون ساق SNEAKER SOCKS

 جوراب هایی که فاقد ساق هستند نیز جزو جوراب های محبوب به شمار می‌آیند؛ مخصوصا در فصل تابستان! این جوراب ها یار همیشگی کتانی هستند و از این رو به آنها SNEAKER SOCKS  نیز گفته می شود. پوشیدن کتانی (اسنیکرز) بدون جوراب میتواند خسارات جبران ناپذیری به پوست پای شما وارد کند، پس حتی فکر امتحان کردنش را هم از سرتان بیرون کنید! اگر نمیخواهید در هنگام پوشیدن اسنیکرز نمایی از جورابتان پدیدار شود، جوراب بدون ساق میتواند انتخاب درستی برای شما باشد.

جوراب بدون ساق

 • جوراب پاپوش FOOT SOCKS

 این روزها بیش از پیش شاهد استفاده این نوع پاپوش ها هستیم. بله در کفش های نیمه باز نیز نباید نقش پررنگ جوراب را از یاد برد! اگر این جوراب ها را با اسنیکرز نیز استفاده می کنید باید بگویم که سخت در اشتباهید؛ زیرا اسنیکرزها به دلیل رویه بلند و ضخیمی که دارند ممکن است باعث آزار پوست روی پایتان شوند. این پاپوش ها معمولا برای استفاده در کفش هایی طراحی شده اند که یا فاقد رویه هستند و یا رویه کوتاهی دارند؛ مانند لوفر،آکسفورد و یا پامپ و فلت.

جوراب پاپوش

 • جوراب شلواری TIGHTS / PANTYHOSE

 بدون شک هیچ خانمی نیست که در کمد لباسش یک جوراب شلواری نداشته باشد! جوراب شلواری یکی از مهمترین آیتم های کمد یک خانم به حساب می آید؛ اکسسوری نیز هم می تواند کلاسیک باشد و هم مرسوم! برای تعریف بهتر و نحوه استفاده درست تر از این اکسسوری مهم بهتر است آن را به دسته های مختلفی تنظیم کرده و نحوه استفاده درست از انواع مختلف آن را تک به تک توضیح بدهیم:

 جوراب شلواری ضخیم OPAQUE TIGHTS

 مشخصه بارز این جوراب شلواری که معمولا با نام ساپورت شناخته می شود ضخامت آن است، از این رو معمولا گزینه گرم و مناسبی برای استفاده در فصل سرما است. از آنجایی که این جوراب شلواری به نسبت دیگر مدل ها مرسوم تر است به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای استفاده کردن با لباس های کلاسیک یا به اصطلاح مجلسی نیست. بهتر است این جوراب شلواری ضخیم را با لباس های معمول تری مانند: شلوارک، دامن و پیراهن های کوتاه ست کنید.

 

جوراب شلواری شیشه ای SHEER TIGHTS

 این جوراب شلواری یکی از انواع کلاسیک و پرطرفدار است که از گذشته تا به امروز استایل های زنانه ما را همراهی کرده است. برخلاف جوراب شلواری ضخیم این جوراب شلواری کلاسیک و به اصطلاح مجلسی گزینه مناسبی برای زمانی است که می خواهید استایل زنانه ای داشته باشید. این جوراب ها بهترین گزینه برای ست شدن با دامن های تنگ و خمره ای، پیراهن های ساده و رسمی و شلوارهای پارچه ای هستند. البته نه فقط استایل های کلاسیک بلکه در برخی استایل های معمول تر نیز این جوراب شلواری ها می توانند معجزه آفرین باشند.

 

جوراب شلواری رنگی COLORED TIGHTS

 بدون شک اگر از آن دسته افرادی هستید که جوراب شلواری رنگی را برای استایل‌تان انتخاب می کنید، فردی جسور هستید! جوراب شلواری رنگی یکی از ریسک پذیرترین اکسسوری های لباس به شمار می‌آید؛ زیرا نه ست کردن آن کار راحتی است و نه به راحتی با آیتمی جور در می آید.

 جوراب شلواری رنگی را به چهار روش می‌ توانید استفاده کنید:

 

 • استایل های مونوکوروم یا تک رنگ: در این سبک شما تنها مجاز به استفاده از یک رنگ در کل استایل‌تان هستید.‌
 • استایل های رنگی و ماکسیمال: استایل های شلوغ و جسورانه ای که بدون هیچ قانونی آیتم ها آزادانه کنارهم قرار می گیرند.
 • ترکیب رنگی های مکمل و هم خانواده: در این نوع استایل می توانید رنگ جورابتان را طوری انتخاب کنید که رنگ مکمل دیگر آیتم های استایل‌تان باشد.
 • ترکیب رنگ های ناهم خوان و جسورانه: در این استایل نیز می توانید رنگ های به اصطلاح ناهم‌خوان را کنار هم گذاشته و یک تنالیته اختصاصی در استایل‌تان پدید بیاوردید.

 

جوراب شلواری توری FISHNET TIGHTS

این جوراب شلواری ها کمی خاص تر از بقیه هستند و آنچنان پرطرفدار نیستند. شاید یکی از دلایل تنهایی این جوراب شلواری خیلی خاص سختی آن در استایلینگ باشد! اما ست کردن آن آنچنان هم کار سختی نیست. زمانی که این جوراب شلواری را برای استایل خود انتخاب می کنید بهتر است باقی آیتم های استایلتان به رنگ های تیره و یا خنثی باشند. به طوری که حتما قسمت پایین تنه؛ دامن کوتاه و یا شلوار کتان حتما مشکی یا تیره باشد. همچنین سعی کنید از این جوراب ها برای استایل های ساده خود استفاده کنید، زیرا این جوراب شلواری زمانی که در کنار دیگر اکسسوری ها و تزئینات قرار می‌گیرد استایل شما را شلوغ و خسته کننده نشان می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن