چه رنگ رژ لبی را برای خودم انتخاب کنم؟

برای انتخاب رنگ رژ لب مناسب باید به جنس و رنگ پوست خود توجه کنید. خانم هایی که پوست صورت نسبتا تیره ای دارند، بهتر است از رژ های قرمز تیره، بنفش و گوجه ای براق استفاده کنند. رژهای قهوه ای روشن و آجری با سایه صورتی رنگ، برای خانم هایی مناسب تر هستند که رنگ پوست شان روشن تر است. اگر رنگ پوست صورت شما گرم است از رژهای پایه رنگ نارنجی استفاده کنید و اگر رنگ پوست شما حالت سرد و روشن دارد، از رژهای پایه رنگ آبی. اگر می خواهید رنگ رژ لب مدت زمان زیادی حفظ شود، بهتر است پس از استفاده از رژ، از یک محصول لیپ سیلینگ استفاده کنید.

برای خرید رژ لب به اندازه لب‌هایتان توجه کنید

شاید این مسئله چندان برایتان اهمیتی نداشته باشد، اما رنگ مناسب رژلب به اندازه لب‌هایتان نیز بستگی دارد و در نتیجه می‌تواند تاثیر بسزایی در زیبایی آرایش صورتتان بگذارد. در این صورت افرادی که لب‌های نازک با به اصطلاح قیطانی دارند، بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده نکنند. بهترین رژلب برای لب‌های نازک، رژلب براق یا رژلب مایع است. افرادی که لب‌های درشت‌تری دارند، بهتر است از رنگ‌های بسیار روشن استفاده نکنند. این رنگ‌ها باعث می‌شود که پوست صورتشان بی‌روح‌تر جلوه کند. در این صورت بهتر است این افراد از رژلب جامد مات بهره‌مد شوند.

نوع پوست لب‌تان را بررسی کنید

معرفی سوپر استار های جهان در مجله هوموکالا

بسیاری از خانم‌ها این مسئله را نادیده می‌گیرند و پس از استفاده از رژلب متوجه اشتباه خود می‌شوند. از این رو بهتر است پیش از خرید رژلب مناسب، نوع پوست لب‌تان را بررسی کنید. در صورتی که پوست لب‌تان خشک است، از خرید رژلب مات یا رژلب ۲۴ ساعته خودداری کنید، چرا که این نوع رژلب‌ها بافت خشکی دارند و روی لب‌تان پوسته پوسته می‌شوند. در نتیجه پوست لب‌تان خشک‌تر می‌شود. بهترین انتخاب رژ لب برای لب‌های خشک، خرید رژلب مایع، لیپ گلاس یا رژلب شاین است. رژ لب مایع یا لیپ استیک مانع خشک شدن لب‌ها می‌شود. با این حال افرادی که نوع پوست لب‌شان معمولی است، می‌توانند از دو رژلب جامد و رژلب مایع بهره‌مند شوند.

چند نوع رژ لب داریم ؟

رژ لب ها به صورت رژ لب جامد و مخملی، رژلب مایع، برق لب، لاک لب در بازار عرضه می شوند. رژلب جامد طرفداران زیادی را بین انواع دیگر رژ لب دارد. استفاده از رژ لب مخملی در مجالس و مهمانی ها مرسوم تر است. همچنین تنوع رژ لب جامد بیشتر از رژ لب مایع است. رژلب مایع برای کسانی که لب های نازک دارند انتخاب مناسب تری است زیرا لب ها را درشت تر و بزرگ تر نشان می دهد. لاک لب به صورت مایع عرضه می گردد و مانند برق لب است. با این تفاوت که غلظت بالاتری نسبت به برق لب دارد. برق لب به صورت مایع هستندبافت لب را نرم میکند و براقیت منحصر به فرد در لب ایجاد می کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن