محبوب ترین کیف های زنانه در ایران

طبق تقاضای فراوان شما عزیزان به هوموکالا، در این مقاله بـه معرفی انواع کیف زنانه و کاربردهای آن ها می‌پردازیم. طبق معمول هنگامیکه بـه منظور خریدن کیف اقدام میکنیم با مدلهای فراوانی مواجه میشویم و این تنوع بالا ممکن اسـت کمی گیج کننده باشد و انتخاب های مان کمی سخت شوند، شاید دلیل این امر نداشتن اطلاعات کافی درباره نوع کیف ها و کاربردشان باشد. در ادامه با هوموکالا همراه باشید تا انواع کیف ها و کاربردهای شان رابه شـما بگوییم.

مدل کیف دوشی

کیف دوشی، مشهور بـه کیف Shopper، بزرگ‌ترین کیف کمد شـما خواهد شد. این کیف دارای دو دسته نسبتا بلند برای حمل روی شانه اسـت و طبق معمول دهانه‌اي بدون زیپ یا دکمه ‌دارد.

اندازه بزرگ این کیف و حمل آسان آن باعث شده برای قرار دادن اقلام کوچک و گذاشتن و برداشتن پول یا کارت هنگام خرید، آسان‌ ترین گزینه باشد. همین اندازه و آسانی نیز دلیل استفاده این کیف ها در طرح‌ ها و جنس‌ های مختلف برای رفتن بـه استخر یا دریا می شود.

معرفی بهترین های جهان در مجله هوموکالا

مدل کیف‌ دستی

در تولید کیف‌های دستی، بیشتر از کیف‌ های دوشی دقت بـه‌ کاربرده می شود، تا هنگام حمل آن آسانی کاملی داشته باشید. بهمین دلیل آن‌ها را Tote -بـه معنای حمل- نامیدند. این کیف‌ ها طبق معمول کوچک‌ تر از کیف‌ های خرید هستند و ظرافت بیشتری در طراحی دارند. می توانند دهانه‌ ای زیپ یا دکمه‌ دار و یا باز داشته باشند. دسته این کیف‌ ها کوتاه اسـت و اغلب بند دوشی بلند و قابل اتصال و جدا کردن، برای استفاده آسان‌ تر هم بـه همراه دارند.

اندازه متوسط و نسبتا بزرگ آن‌ ها باعث شده در موقعیت‌ های بسیاری مورد استفاده قرار بگیرند. در بیشتر این کیف‌ ها برای اقلام مورد نیاز روزمره بانوان جای کافی وجود دارد. از کیف پول، قاب عینک، موبایل، کیف لوازم‌ آرایش گرفته تا تبلت‌. اما اغلب این کیف‌ ها ظاهری رسمی داشته و قابل‌استفاده برای دیدارهای مهم و رسمی و یا ملاقات دوستانه عصرگاهی هستند.

مدل کیف هلالی

کیف‌هاي مشهور کراسان شکل، یک محفظه اصلی بزرگ دارند. این کیف‌ های هلالی «Hobo» از چرم یا پارچه‌هاي نرم ساخته‌ شده‌ اند و بهمین دلیل حالتی افتاده و خمیده دارند.

جدا از اندازه بزرگ این کیف‌ ها، منعطف بودن آنها باعث شده اقلام بسیاری بـه‌ آسانی در آن جا داده شوند. درنتیجه برای حمل لوازم روزانه و یا در گردش و تفریح استفاده زیادی دارند.

مدل کیف کتابی

کیف کتابی طبق معمول شکل مستطیل و ضخامت‌ های متنوع دارند. نداشتن هیچ دسته یا بندی باعث میشود آن را با همه ی انگشتان و کف دست بگیرید. بدلیل این نحوه در دست گرفتن کیف، آنها کلاچ «Clutch» – بـه معنی محکم گرفتن نامیده میشوند. امروزه کیف‌ های کتابی در شکل‌ های مختلفی مانند دایره، بیضی، مربع، مثلث و یا قلبی طراحی میشوند.

در این کیف‌ های کوچک میتوانید موبایل، کلید، کارت اعتباری، اسکناس و یا تعداد محدودی لوازم‌ آرایش قرار دهید. مدل‌ های سنگ‌ دوزی یا گل‌ دوزی شده این کیف‌ ها و بعضی مدل‌ های براق و درخشان، انتخاب مناسبی برای مهمانی‌ های شبانه خواهند بود.

مدل کیف باگت

این کیف‌ ها بدلیل شباهت ظاهری خود با نان باگت فرانسوی «Baguette» این‌ گونه نام‌ گذاری شده‌ اند. کیف باگت مستطیل شکل اسـت کـه طبق معمول طول بیشتر و عمق و ارتفاع کمتری دارد. این کیف ظاهری شبیه کیف‌ های کتابی اما بند دار دارد، ولی حجم آن کمتر از کیف‌ های دستی ست.

سایز متوسط این کیف اغلب برای استفاده روزانه و اندازه بزرگ آن برای روزهای کاری مناسب خواهد بود. هم چنین مدل‌ های کوچک آن برای دیدارهای عصرانه ایدئال هستند.

مدل کیف تک‌ بند

کیف‌ های تک‌ بند اندازه‌ای کوچک و مشابه کیف‌های کتابی یا باگت دارند. با این تفاوت کـه بند دوشی بلند چرمی و یا زنجیری دارند. این کیف‌ ها اغلب با دهانه تا شو و یا زیپ‌ دار طراحی میشوند.

اندازه این کیف‌ ها و بسته بـه طرح و جنس آنها برای خرید، پیاده‌ روی و یا در طول سفر، برای اقلام کوچک روزانه مناسب اسـت. بنابر این استفاده معمول این کیف‌ ها برای زمانی اسـت کـه احتیاجی بـه برداشتن اقلام زیادی ندارید.

مدل کیف کیسه‌ ای

کیف‌ های باکت «Bucket» بدلیل شباهت الگوی اولیه سطل مانند این‌ گونه نام‌گذاری شده‌ اند. این کیف‌ ها در واقع ظاهری استوانه‌ ای دارند، کـه دهانه آنها با بند جمع شده و بـه شکل کیسه‌ های پول قدیمی در می‌آید. بند بلند دوشی نیز حمل آنها را آسان‌ تر کرده اسـت. برندهای مختلف اندازه‌ های کاملا متفاوتی از این مدل کیف تولید کرده‌اند تا در موقعیت‌ های زیادی قابل‌ استفاده باشند.

بـه‌ویژه اندازه‌ های کوچک و متوسط آنها کـه مشابه کیف‌ های باگت و تک‌ بند، استفاده روزمره دارند. هم چنین مدل‌های بزرگتر آن‌ کـه کاربردی مانند کیف‌ ها دوشی خرید دارند. علاوه بر این در سفر یا مناطق شلوغ، شکل کیسه ای این کیف و هم چنین امکان بازرسی و قرار گرفتن در دستان شـما، از دزدیدن آن پیش گیری می کند.

مدل کیف پستچی

این کیف‌ ها کـه کم شباهت با کیف‌ های پیک سوارها و یا عده ای از کیف‌ های مدرسه قدیمی نیستند، کیف پستچی «Messenger» نامیده می شوند. کیف پستچی بند بلند دوشی دارد کـه بـه دو طرف کیف متصل اسـت. دهانه تاشو این کیف کـه طبق معمول با دو دکمه یا سگک بسته می شود، محتویات داخل کیف را از باران احتمالی محافظت می کند.

این کیف‌ ها برای استفاده دانشجویان یا کارمندانی کـه با خود کتاب یا مدارک حمل میکنند، بسیار مناسب اسـت. هم چنین میتوانید در آن لپ‌ تاپ یا تبلت خود را قرار دهید. بند دوشی آن برای سنگین بودن کیف آماده اسـت.

مدل کوله‌ پشتی

کیف‌ های کوله «Backpack» برای استفاده آسان‌ تر با دو بند روی یک یا هر دو شانه قرار میگیرند. سایزهای مختلف این کیف‌ ها مقدار جادار بودن آنها را مشخص می کند. بهمین دلیل مدل‌ های فانتزی و یا چرمی طراحی‌ شده، صرفا جنبه کیف‌ دستی روزمره دارند.

از کوله‌ ها اغلب برای حمل اقلام سنگین استفاده می شود. بهمین دلیل بیشتر مورد توجه و استقبال دانش آموزان و ورزشکاران اسـت. بسیاری اما برای حمل لپ‌تاپ و یا لوازم هنری و یا از هر تخصص دیگر از آن استفاده میکنند. مدل‌ های کوچک، شیک و بـه‌ روزتر این کوله‌ ها نیز، سال‌ هاست استایل متفاوتی ایجاد کرده‌اند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن