انواع عیار نقره

در اغلب جواهرات نقره در سایت هوموکالا عددی با شماره ۹۲۵ حک شده است که عیار نقره می باشد. ولی این عدد به چه معناست؟ اگر  جواهرات نقره ای از سایت هوموکالا خریداری کرده باشید حتما متوجه این عدد شده اید که روی نقره حک شده است. عددی که اغلب بر روی جواهرات نقره حک شده عدد ۹۲۵ می باشد. البته در نقره های دست ساز ایرانی عدد ۹۵۰ یا ۹۹۹ هم گاهی اوقات مشاهده می شوند که البته در حال حاضر و نوشتن این مقاله در سایت ما موجود نمیباشند. حال سوالی که به ذهنمان می آید این میباشد که این عدد به چه معناست؟ عیار ۹۲۵ در اصل عدد ۹۲٫۵ می باشد و بدین معناست که ۹۲٫۵% از فلز به کار رفته در ساخت جواهر از جنس نقره می باشد و ۷٫۵% باقی مانده از فلزات دیگر است.

معرفی بهترین های جهان در مجله هوموکالا

سوال بسیاری از شما عزیزان از پشتیبانی هوموکالا این بوده که چرا از ۱۰۰ درصد نقره در فلزات استفاده نمی شود؟ پاسخ آن بسیار ساده و البته تا حدودی قابل تامل میباشد.

 

یک شمش کامل از نقره، عیار ۹۹۹ را داراست که حالتی نرم و بسیار شکننده دارد و نمی توان از آن به عنوان جواهری محکم و با دوام استفاده نمود. البته جواهراتی ساخته می شود که عیار ۹۹۹ دارند ولی به دوام و سختی نقره های ۹۲۵ اصلا نمیرسند. در ایران نقره های دست ساز با عیار ۹۵۰ (۹۵ درصد) هم ساخته می شوند که از نظر کیفیت و قیمت کمی از نقره های ۹۲۵ بهتر می باشند. یکی از ویژگی های بارز نقره تیره شدن نقره در مدت زمانی است که از آن استفاده نمی شود. البته بعضی افراد به دلیل اسیدی که از عرق بدنشان خارج می شود باعث تیره شدن نقره در حین استفاده از آن می شوند ولی اغلب افراد اینگونه نیستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن