ثبت نام

خواص فلز نقره برای مردان و زنان

در این مقاله ما به بررسی خواص فلز نقره برای سلامتی و بدن و نیز خواص درمانی آن میپردازیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

استفاده از فلز نقره از دیر باز مورد توجه زنان و مردان بوده است به صورتی که در بعضی ادیان به استفاده از آن توصیه شده است، به عنوان مثال در دین اسلام استفاده از انگشترِ نقره با نگین عقیق بسیار سفارش شده است و یا در دین یهود نقره به عنوان فلزی مورد علاقه یهودیان مطرح می شود، در گذشته دلایل علمی خواص درمانی این فلز مشخص نبود، اما امروزه با پیشرفت علم از فواید جادویی فلزِ نقره آگاهی بسیار زیادی پیدا کرده ایم.

تاثیر بر گردش خون

زمانی که انسان عصبی می شود گردش خون در بدن انسان زیاد شده به همین دلیل صورت انسان قرمز می شود. با استفاده از فلز نقره نظم ارگانیسم و سوخت و ساز بدن تنظیم شده و موجب ایجاد آرامش در افراد می گردد پس میتوان گفت یکی از فواید و خواص نقره ایجاد آرامش است. به همین دلیل است که برای زنان و مردان با فشار خون بالا استفاده از زیورآلات نقره بسیار توصیه شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

ماساژور های پرفروش بالا از جنس نقره بوده و برای گردش خون بهتر در صورت و بدن به کار می روند. این ماساژور ها در فروشگاه آمازون جزو ماساژور های پر فروش می باشند.

خواص درمانی نقره برای حفظ سلامتی

بعضی از مشتریان می گویند وقتی از نقره استفاده می کنند رنگ آن به سرعت سیاه می شود و زیبایی خود را از دست می دهد اما وقتی همان جواهر را فرد دیگری استفاده می کند اثری از سیاهی بر روی آن ایجاد نمی شود! در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم:

زمانی که غدد درونی بدن به خوبی فعالیت ندارند مواد ترشحی درونی عرق و غدد چربی روی پوست تغییر می کند و فلزِ نقره به این تغییرات واکنش نشان می دهد و به مرور سطح رویی نقره اکسید و سیاه می شود. در صورت مواجه این مورد هشداری برای حفظ سلامتی شما است.

اما اگر جواهر نقره مورد استفاده شما بیش از حد سفید می گردد و تغییر رنگش به سمت سفیدی می رود یعنی کارکرد کلیه های شما دچار مشکل است.

البته در جواهرات جدید نقره که با روکش طلا سفید پوشش داده شده اند، تغییر رنگ زمان بسیار بیشتری میبرد، در گذشته آبکاری جواهرات نقره با استفاده از نقره خام ۹۹۹ صورت می گرفت.

تسکین درد یکی دیگر از خواص نقره

ذرات ربز این فلز از طریق پوست و به مرور زمان جذب می شود و اثر درمانی تسکین درد را دارد، به همین دلیل دستبند های نقره بسیار محبوب هستند. همچنین استفاده از فلزاتی مانند نقره و مس در ایران باستان بسیار رواج داشته و دلیل آن اعتقاد بر دور شدن بیماری ها از انسان بوده، حال می دانیم که فلز نقره خواص ضد باکتری فراوانی دارد و حتی ابوعلی سینا توصیه های بسیار فراوانی برای استفاده از ظروف نقره و مس داشته و امروزه استفاده ایرانی ها از این فلزات روز به روز در حال افزایش است.

استفاده از آب نقره از دوران قدیم بسیار معروف می باشد یکی دیگر از فواید نقره و دلایل مصرف آن همین ضد باکتری بودن این فلز است که در صنعت تصفیه آب ها به خصوص در کشور سوئیس استفاده زیادی دارد.

از خواص فلز نقره در ضد عفونی کردن بیش از صدها مواد موثر است و باعث از بین بردن ۶۵۰ نوع میکروب میشود و برای سلامتی بدن مردان و زنان بسیار موثر می باشد.

در خبر نامه هوموکالا عضو شوید

More To Explore