تا به حال به فواید پوشیدن زیرپوش فکر کرده اید؟

برای فهمیدن فواید پوشیدن زیرپوش، می توان لباس را ساختمان و زیرپوش را پایه آن در نظر گرفت. زیرپوش اولین لایه پوشیدنی نرم و راحت است که مانع تعریق و بوی بد لباس شما می شود.

پوشیدن زیرپوش فواید بسیار زیادی دارد. هوموکالا نیز چند تا از مهمترین ها را برای شما گردآوری کرده است. با وجود اینکه زیرپوش دیده نمی شود ولی می تواند نقش مهمی در خوش پوشی شما ایفا کند. پس اگر فردی مرتب هستید و به ظاهرتان اهمیت می دهید، حتما زیرپوش یکی از اجزای ثابت لباس های شماست. چه در تابستان و چه در زمستان.

زیرپوش به عنوان پوشش زیر لباسهای نازک

مهمترین دلیل برای پوشیدن زیرپوش برای زن و مرد یکسان است. زیرپوش با ایجاد یک لایه پوشاننده زیر لباس های نازک، بدن شما را در بر میگیرد. مثلا بدون پوشیدن زیرپوش ممکن است بدن خانم ها از زیر لباس نمایان شود. برای آقایانی هم که در فصل تابستان پیراهن های نازک می پوشند، نپوشیدن زیرپوش میتواند باعث دیده شدن موهای سینه شود که بعضی این را نمی پسندند. پوشیدن یک پیراهن سفید یا روشن در حالی که موهای بدن از زیر آن مشخص است برای هیچ کس خوشایند نیست.

زیرپوش برای افزایش عمر مفید لباس

بله! به گفته خیلی از کارشناسان، زیرپوش ها به دلایل مختلفی مفید هستند. مثلا می توانند باعث افزایش عمر مفید لباس شوند. چرا که به دلیل جذب عرق، مانع عبور آن به لباس رویی شده و بدون نیاز به شستشو تعداد دفعات بیشتری میتوان آن لباس را پوشید. تصور کنید که لباس شما مستقیم با بدن شما در ارتباط باشد، به محض اینکه عرق کنید به لباس منتقل می شود، اگر از دئودورانت و اسپری استفاده کنید با پوشیدن لباس به آن مالیده می شود. با چند بار تعریق بدنتان بو می گیرد و به لباس منتقل می شود. همه این موارد با پوشیدن زیرپوش تا حد بسیار زیادی قابل جلوگیری است.

زیرپوش برای پوشاندن یقه

معرفی بهترین های جهان در مجله هوموکالا

در گرما خانم ها معمولا پیراهن یا مانتوی گشاد و یقه باز را ترجیح می دهند. بسیاری از افراد دوست ندارند بدنشان معلوم شود. در نتیجه از فواید پوشیدن زیرپوش، پوشاندن یقه باز است. حتی در زمستان پلیورهای گشاد و یقه باز را می توان با زیرپوش ست کرد. هم لایه لایه لباس پوشیدن به گرم ماندن بیشتر کمک می کند و هم مشکل یقه باز لباس حل می شود.

زیرپوش برای جذب عرق بدن

هیچ چیزی بیشتر از لک عرق روی لباس آزاردهنده نیست. علاوه بر آن قرار ملاقات کاری در حالی که در اثر گرما و تعریق یک لکه بزرگ زیر بغل ایجاد شده برای هیچکس خوشایند نیست. از دیگر فواید پوشیدن زیرپوش ایجاد یک لایه جاذب برای جذب عرق است، پیش از اینکه به لباس رویی شما برسد. در حقیقت بعضی از زیرپوش ها صرفا برای همین کار طراحی شده اند. این زیرپوش ها از مواد خاصی ساخته شده اند. این مواد رطوبت را جذب کرده و با دور نگه داشتن آن از بدنتان همچنان لباس رویی شما را خشک نگه دارد.

زیرپوش برای داشتن یک ظاهر صاف و مرتب

خانم ها و آقایان گاهی زیرپوش های تنگ و جذب می پوشند تا برجستگیها و برآمدگیهای زیر لباس خود را پنهان کنند. هر دوی آنها به طور یکسان با برجستگیهای کوچک و بزرگ ناراحت کننده ای درگیر هستند. برای بعضی خجالت آور است و اعتماد به نفسشان را پایین می آورد. از فواید پوشیدن زیرپوش، پنهان کردن این برآمدگی ها زیر دومین لایه لباس است. به این شکل ظاهر و اندام صاف تر و مرتب تر زیر هر لباسی به نمایش گذاشته می شود. برای این مورد باید دقت کنید که زیرپوش دقیقا سایز بدن شما باشد. نه تنگ و نه گشاد. جنس زیرپوش سبک و ظریف باشد. اگر کمی هم حالت کشی داشته باشد که چه بهتر. در این صورت لباس های رویی شما بسیار صاف و مرتب به نظر خواهد رسید.

زیرپوش برای آسایش و راحتی

کسانی که زیرپوش می پوشند می توانند علی رغم لباس های رسمی یا سخت که برای پوشیدن انتخاب کرده اند احساس راحتی داشته باشند. افرادی که پوستهای حساسی دارند، غالبا از سایش دکمه ها و درزهای لباس روی بدنشان ابراز ناراحتی می کنند. همچنین خیلی از پارچه ها هستند که به دلیل زبری باعث خارش پوست می شوند یا حساسیت ایجاد می کنند. زیرپوش با ایجاد یک لایه نرم و راحت به افراد اجازه می دهد بدون نگرانی هر نوع لباسی را که دوست دارند بپوشند.

زیرپوش برای گرم نگه داشتن بدن در سرما

وقتی تعداد لایه های لباس بیشتر می شود، گرمای بدن به سختی خارج می شود. با پوشیدن زیرپوش زیر لباس ها می توانید گرمای بدن را نگه دارید. هر لایه ای که روی آن اضافه می شود به حبس گرما بیشتر کمک می کند و به این صورت شما در روزهای سرد اذیت نمی شوید. برای هر کدام از این شرایط باید زیرپوش مناسب خودش را پوشید. با توجه به لباسی که قرار است روی آن بپوشید و با توجه به دلیل پوشیدن زیرپوش، باید مدل و رنگ مناسب تهیه کنید.

انواع مدل های زیرپوش و نکات آن:

زیرپوش ها انواع مختلفی دارند. یقه های مختلف، جنس های مختلف، آستین بلند، کوتاه، حلقه ای یا رکابی. رنگهای متنوع و سایز های متفاوت.

یک زیرپوش با جنس خوب باید نازک و کمی کشی باشد تا از زیر لباس معلوم نشود. درصد نخ هر چه بیشتر باشد بهتر است.

 1. اگر مشکل تعریق زیاد دارید حتما جنسی را انتخاب کنید که دارای لایه های جذب رطوبت باشد.
 2. زیرپوش باید دقیقا فیت بدن شما باشد با حلقه آستین های کوچک در حدی که چین نخورد و اجازه بدهد عرق زیر بغل جذب آن شود.
 3. خیلی تنگ نباشد چون در آن صورت راحت نخواهید بود. ایده آل این است که با فاصله خیلی کم از بدنتان قرار بگیرد در حدی که حرکاتتان محدود نشود.
 4. دقت کنین آنقدر بلند باشد که به راحتی داخل شلوار قرار بگیرد و با کوچکترین حرکتی بیرون نیاید.
 5. یقه خیلی مهم است چون نباید از زیر لباس بیرون بزند. یقه کلفتی هم نداشته باشه که دور گردن را بگیرد. علاوه بر دیده شدنش که اصلا قشنگ نیست، حتما در طول روز کلافه خواهید شد.
 6. یک سری زیرپوش ها رکابی هستند، یعنی آستین ندارند و به همین دلیل نمی توانند عرق زیر بغل را جذب کنند و فقط برای جذب عرق نیم تنه و پنهان کردن نوک سینه ها مناسبند. معمولا این زیرپوش ها خط دوخت و حلقه آستینشان از زیر لباس معلوم می شود، پس بهتر است نپوشید یا زیر لباسهایی بپوشید که آزاد هست و این خط ها را مشخص نمیکند.
 7. اگر تعریق زیاد خصوصا از ناحیه زیربغل دارید، حتما زیرپوش های آستین دار استفاده کنید و دور آستین حلقه ای ها و رکابی ها خط بکشید. چون حتما باید بین ناحیه زیر بغل و لباس رویی شما یک لایه وجود داشته باشد تا عرق را جذب کند.
 8. مدل دیگر یقه هفت هست، این مدل یقه به شما اجازه میدهد تا در صورت نیاز آخرین دکمه پیراهن را نبندید، چون یقه زیرپوش معلوم نمی شود به دلیل هفت بودنش. اگر یقه هفت عمیق باشد حتی می توانید دوتا دکمه آخری رو نبندید.
 9. مدل بعدی یقه گرد است، که شبیه به تیشرت هستند و معمولا زیر لباس های رسمی پوشیده می شوند. چرا که یا کروات با آنها می بندید و یقه زیرپوش معلوم نمی شود، یا در هر صورت برای لباس رسمی دکمه پیراهن رو باز نمی گذارید و باز هم یقه کاملا بسته است.
 10. زیرپوش های آستین بلند هم هست که برای فصل های سرد و گرم کردن بدن پوشیده می شود و هیچ وقت در فصل های گرم استفاده نمی شود.
 11. یک سری زیرپوش هم هستند که حالت گنی دارند و با بافت کشی و خاصی که در ناحیه شکم و پهلوها دارند، آنها را جمع می کنند و تقریبا یک سایز کوچک تر نشان میدهند شما را. این مدل زیرپوش ها برای استفاده هر روزه نیست و بهتر است در مواقع خاص استفاده شود که قرارملاقات یا مهمانی مهمی دعوت دارید.

بیش از یک قرن است که لباس زیر تبدیل به بخش مهمی از قفسه لباس ها شده است. علیرغم اینکه زمانی نشان دادن آنها در انظار عمومی بی ادبانه تلقی می شد، امروزه تبدیل به بخشی از دنیای مد شده اند. با توجه به اینکه هدفتان از پوشیدن لباس زیر، جذب عرق، احساس راحتی یا ایجاد پوشش زیر لباسهای نازک یا … است، از انتخاب آگاهانه مدل آن و اینکه برای هدفتان کدام مناسب تر است اطمینان حاصل کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن