بسته بودن کارخانه های مد ایتالیا چگونه بر روی صنعت فشن خود تاثیر خواهد گذاشت؟

 

کشور ایتالیا که هفته هاست درگیر کرونا و قرنطینه افراد می باشد، در شنبه شب به وضعیت حتی بحرانی تری رسید و نخست وزیر این کشور از بسته بودن تمامی کارخانه ها از جمله صنعت فشن و مد نیز صحبت کرد. “این صحنه ای بسیار شکه کننده است از مجموعه خبرهای شکه کننده ای که ما همه روزه در ایتالیا با آن روبرو هستیم و معلوم نیست که چه زمانی قرار هست که این فاجعه تمام شود.” از یک طرف، تصمیم گرفته شده درست بوده و موجب کاهش شیوع این ویروس به دیگران می شود، ولی از طرف دیگر این موضوع باعث از بین رفتن صنعت مد ما خواهد شد. گفتگوی صمیمانه ما رو با مدیر عامل مجموعه Della Moda ادامه دهید. سوالات ما در این  رابطه خواهد بود. 1- وضعیت صنعت مد با شیوع کرونا چگونه پیش خواهد رفت؟ 2- و چشم انداز این صنعت با توجه به کاهش فروش و بسته بودن کارخانه ها چگونه خواهد بود؟ با ما در هوموکالا همراه باشید.

نظر شما در رابطه با تعطیلی کارخانه های صنعت مد کشور چیست؟ آیا این تصمیم درست بوده است؟

معرفی بهترین های جهان در مجله هوموکالا

بنظر من این تصمیم کاملا درست و بجا بوده است تا بتوانیم جلوی پیش روی این ویروس را تا حد ممکن بگیریم و نیز سلامت جامعه را که اولین اولیت ما می باشد را تامیین نماییم. ولی همیشه جایی برای پیشرفت نیز بوده و تمامی صنعت فشن ما نیز از تبعات این ویروس در امان نخواهد ماند. به نظر من این اعمال محدودیت ها در صنعت مد و فشن باید بهتر مدیریت می شد. می توانستیم دستور دهیم که شرایط سختگیرانه تری در محل کار باید قرار گیرد، به تمامی کارکنان ماسک و دستکش بهداشتی و نیز لباس های ضدعفونی شده داده شود و نیز رعایت فاصله درست بین افراد باشد. برای مثال در چین و ژاپن، به هر کارگری در هر کارخانه ماسک و دستکش داده می شود که پس از 4 ساعت آن را تعویض می نمایند. شاید حتی تعداد کارکنان را می بایستی بیشتر کاهش می دادیم تا بتوانیم فاصله گزاری اجتماعی را بهتر رعایت نماییم. همچنین چک نمودن سیستم های هوادمی کارخانه ها می توانست در این موضوع موثر باشد و استانداردهای ایمنی را نیز ارتقا دهیم در این زمینه. یکی دیگر از مشکلات مواجه شده در این صنعت این است که بخشی از کارخانه های صنعت مد و فشن ما با تغییر رویه کاری خود جهت کمک به کشورمان به تولید ماسک و دستکش بهداشتی روی آوردند و به تبع آن تمام بخش های دیگر خود را تعلیق نموده اند که این موضوع در آینده (منظور پاییز 2020) تاثیر شگرف خود را خواهد گذاشت.

طبق این دستور، کارخانه های مد در دسته “کارخانه هایی که کالاهای غیر ضروری تولید می کنند” درج شده اند. با این حال، صنعت فشن و مد یکی از بزرگترین صنایع ایتالیا است. آیا واقعا صنعت مد و فشن “غیر ضروری” است؟

بدیهی است مد برای حفظ زندگی لازم نیست. امروزه، به طور قطع یک استیک گوشت برای مردم یک منبع بسیار حیاتی تر از یک لباس بشمار می آید. اما صنعت مد ستون فقرات اقتصاد ایتالیا است – ما نمی توانیم آن را فراموش کنیم. این یک صنعت 97 میلیارد دلاری است که 600 هزار نفر را استخدام خود کرده است و این رقم عدد کمی نیست. مطمعنا، تعطیل کردن کامل صنعت تولید در ایتالیا عواقب سنگینی را خواهد داشت. قرار بود اکنون کارخانه ها مجموعه های بهاری را به فروشگاه های دنیا عرضه نمایند، که در عوض بدون اجازه حمل به آن دسته از استورها، در انبارهای ما دارند خاک می خورند! اشتها برای مد نشان دهنده دلگرمی برای بهبودی در آسیا و خاور دور است، بویژه در ژاپن و کره حتی در چین. این ضرر بسیار بزرگی برای شرکت های مد خواهد بود که چنین فرصتی مهم تجاری را از دست می دهند. مجموعه های توچال و مردانه نیز تولید و ارائه در ماه ژوئن (خرداد ماه) برای خریداران خود را متوقف کرده اند.

این موضوع تأثیر زیادی بر ترازنامه های کارخانه ها و شرکت های ما خواهد گذاشت. به بیان ساده تر، ما نمی توانیم نمایش هایی از فشن مد و نمایش را به روشی که همیشه انجام می داده ایم برگزار کنیم – ممکن است مجبور شویم به شیوه های دیگری که تعداد کمتری را درگیر می کند بپردازیم. استفاده از فناوری به عنوان جایگزینی دیگر هنوز به کمک ما نیامده ولی ما باید در این مرحله سناریوهای مختلف را در نظر بگیریم. همانطور که گفتم، بسیار سخت است که این سیستم را به سرعت متوقف کنیم – همچنین به این دلیل که روزی امیدوارم به زودی بتوانیم که موتور کارخانه های تولید را مجدداً راه اندازی نماییم. پس چگونه می توانیم این موضوع را مدیریت کنیم؟ نگرانی من این است که شرکت های کوچک در آن مقطع، از قبل به شدت صدمه دیده و قادر به ادامه کار و فعالیت جدید خود نباشند. زنجیره تأمین ما به طرز خارق العاده ای ظریف و پیچیده است و صنعتگران کوچکی که کارخانه های بزرگ را پرورش می دهند و بالعکس نیز از این موضوع استثنا نیستند. من می ترسم که اگر این واقعیت شگفت انگیز را از بین ببریم، برای کل سیستم فشن و مد، نه تنها در ایتالیا بلکه در کل دنیا، با پیامدهای چشمگیری روبرو خواهیم شد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن