آیا زمان برگزاری فشن شو ایتالیا در هیاهوی ویروس کرونا در این کشور رسیده است؟

 

تقریبا یک ماه پس از کشور چین ویروس کرونا سفر خودش را به کشور ایتالیا آغاز نمود و حتی تا هم اکنون نیز این ویروس سمج در این کشور جا خوش کرده و گویا به راحتی قابل کنترل کردن نیست! به فاصله پانزده روز بعد از ایتالیا کشورهای انگلیس و آمریکا نیز مغلوب این ویروس گشته و نتوانستند که از ورود آن به کشورشان جلوگیری کنند. در ایتالیا که این ویروس به شدت همه چیز را تحت تاثیر خود گذاشته بود تازه اندکی روند کنترل و واگیری آن آسان تر شده و میزان مبتلایان نیز رو به کاهش می باشد. شب گذشته بود که نخست وزیر ایتالیا دستور ادامه قرنطینه خانگی را تا 14 اردیبهشت ماه داد و گفت که در صورت تغییر شرایط تصمیم های جدید ممکن است که اتخاذ گردد.

بیشتر کارخانه های معروف فشن و تولید لباس این کشور نیز از تاریخ 20 اسفند ماه یا بعد از آن به حالت تعطیلی رفتند. تنها برخی کمپانی های معروف مانند گوچی، آرمانی و پرادا بودند که با تغییر تولید خود به ماسک و دستکش های بهداشتی در این کشور به فعایت خود همچنان ادامه می دهند. ولی امروز رییس کمپانی فشن و مدل ایتالیا با ارسال نامه ای به نخست وزیر این کشور از آماده به کار بودن این کمپانی برای ادامه برنامه های خود خبر داد. در این نامه که در روزنامه های ایتالیا نیز انتشار کرده بود به نخست وزیر این کشور اعلام شده بود که 3 کمپانی اصلی این کشور که تقریبا 80 درصد جواهر آلات و نیز لباس های لوکس دنیا را تامیین می کنند و بیش از 600 هزار کارمند دارند در خطر ورشکستگی شدید قرار گرفتنه اند، چنانچه دولت این کشور فکری به حال باز کردن این صنعت در آینده نچندان دور انجام ندهد.

معرفی بهترین های جهان در مجله هوموکالا

کلادیو مرزنی، رییس یکی از کمپانی های تولید جواهرات، پارچه و لباس گفته که اگر آنها تا چند روز دیگر دوباره شروع به کار ننمایند، 50 درصد این شرکت به طور کامل ورشکسته خواهد شد و سال ها طول خواهد کشید که بتوان این ضرر مالی را جبران نمود. ولی سوال اساسی این است که دقیقا چه زمانی این صنعت به کار خود دوباره ادامه خواهد داد؟

جواب به این سوال و ضرر 103 میلیارد دلاری صنعت فشن در دنیا در چند جمله ساده خلاصه شده است: زمانی که همه چیز آرام و قابل کنترل باشد!!! اگرچه کارخانه های این کشور با ویروس کرونا خود را تطبیق داده و تغییرات زیادی را در شیوه کاری خود اعمال نمودند (مانند شیفت های کاری کمتر، رعایت فاصله گذاری اجتماعی افراد، بارگزاری سیستم تهویه فیلتر دار، سیستم ضدعفونی خودکار تمام محل و البته پوشیدن دستکش و گذاشتن ماسک در هنگام فعالیت) ولی همچنان در حالت تعلیق بوده و موفق به گرفتن مجوز از دولت این کشور نشدند.

ترس اساسی کمپانی های ایتالیا این است که اگر بزودی نتوانند که آغاز به کار نمایند آنها قادر به گرفتن سفارش از مشتریان خود نبوده و در نتیجه فشن شو پاییز 2020 با چالش های فراوانی در دنیا روبرو خواهد شد؛ این موضوع بجز ضرر مادی فراوانی که به این شرکت ها تحمیل می کند اعتبار این شرکت های بزرگ را نیز دچار خدشه کرده و باعث می شود که دیگر شرکت های رقیب آسیایی از آنها در این صنعت پیشی بگیرند.

حال باید دید که دولت ایتالیا و اتحادیه اروپا چه راه کاری اساسی برای این صنعت بسیار فعال و پر سود خواهد اندیشید. تیم فشن هوموکالا نیز بر این عقیده است که فشن شو پاییز 2020 با ورود کمپانی های جدید (آسیایی) چهره و رنگی تازه و البته نگرشی متفاوت به این صنعت خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید
به بالای صفحه بردن